لینک نمونه سوالات زبان انگلیسی EMU

زبان تحصیل در دانشگاه EMU یا دانشگاه مدیترانه شرقی در قبرس، انگلیسی است اما شرط پذیرش دانشجو داشتن مدرک TOEFL ویا IELTS نمی‌باشد.

متقاضیان ورود به دوره لیسانس به دانشگاه EMU یا دانشگاه مدیترانه شرقی در قبرس ، چنانچه مدرک TOEFL با نمره530 و یا ACADEMIC IELTS با نمره 6 داشته باشند تحصیلات خود را در دانشکده مورد نظر شروع می کنند. دانشجویان دوره لیسانس اگر فاقد مدرک TOEFL و IELTS باشند پس از دریافت پذیرش و ثبت نام در دانشگاه در امتحان تعیین سطح زبان شرکت خواهند کرد.

دانشجویانی که این امتحان را با موفقیت بگذرانند تحصیلات خود را شروع خواهند نمود، در غیر اینصورت حسب توانائی و دانش زبان دانشجو و با توجه به نتیجه امتحان تعیین سطح،دانشجو باید قبل از شروع تحصیلات یک یا دو ترم فقط دروس زبان انگلیسی را درکالج زبان دانشگاه بگذراند. نکته بسیار مهم و قابل توجه این است که متقاضیان، پذیرش خود را برای دانشکده مورد نظر دریافت می‌نمایند نه برای کالج زبان در غیر اینصورت همواره این تردید وجود می‌داشت که بعد از پایان دوره زبان آیا متقاضی به دانشکده مورد نظر خود وارد خواهد شد یا نه.

دانشجویان دوره فوق لیسانس و دکتری که فاقد مدرک TOEFL با نمره 550 و یا ACADEMIC IELTS با نمره 5/6 هستند نیز پس از ثبت نام، در امتحان تعیین سطح زبان شرکت خواهند کرد و حسب نتیجه امتحان ممکن است نیاز به گذراندن COURSE زبان نداشته باشند و یا نا گزیر حداقل یک COURSE و حداکثر چهار COURSE زبان ( در یک ترم و یا چهار ترم تحصیلی) همزمان با ادامه تحصیل در دانشکده، COURSE زبان دریافت نمایند. بنابراین دانشجوی فوق لیسانس و یا دکتری نیاز به گذراندن کالج زبان دانشگاه قبل از شروع تحصیل در دانشکده را ندارد. شهریه کالج زبان برای دانشجویان دوره لیسانس هر سال 6700 دلار و شهریه هر COURSE زبان برای دانشجویان فوق لیسانس و دکتری 250دلار.

 

دکتری حرفه ای داروسازی 6.0 آکادمیک 530 72 70/100
پزشکی عمومی 6.0 آکادمیک 530 72 70/100
سایر رشته های کارشناسی 5.0 آکادمیک 497 60 50/100
ارایه گواهی زبان انگلیسی نظیر IELTS و یا TOEFL برای اخذ پذیرش از دانشگاه مدیترانه شرقی الزامی نمی باشد. متقاضیانی که گواهی بین المللی زبان انگلیسی معتبر ندارند می بایست پس از تکمیل ثبت نام خود در آزمون مهارت زبان انگلیسی دانشگاه مدیترانه شرقی شرکت کنند و نمره قبولی بر اساس جدول زیر کسب کنند:
  • دانشجویان دوره های کارشناسی که موفق به کسب حداقل نمره مورد نیاز در آزمون زبان انگلیسی دانشگاه مدیترانه شرقی نشوند بایستی بر اساس نمره خود حداقل یک ترم وارد دوره آمادگی زبان انگلیسی در مدرسه زبانهای خارجی دانشگاه شوند.
  • دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دکتری که موفق نشوند حداقل نمره 75/100 را در آزمون زبان انگلیسی دانشگاه کسب نمایند، بایستی براساس نمره خود درس زبان انگلیسی اخذ کنند. اگر نمره آنها حداقل 50/100 شود می توانند همزمان با گذراندن واحدهای مرتبط با رشته شان دروس زبان انگلیسی 513 و یا 515 را اخذ کنن. در صورتیکه سطح زبان انگلیسی آنها پایینتر باشد، بایستی فقط زبان انگلیسی بگذرانند.
جهت دسترسی نمونه آزمون ورودی زبان انگلیسی دانشگاه از صفحه مدرسه زبان دانشگاه
فهرست