سلامت و بهداشت

دانشگاه مدیترانه شرقی دارای مرکز سلامت بسیار مجهز با کادری مجرب و تجهیزات عالی و آمبولانس است که آماده سرویس دهی 24 ساعته به دانشجویان می باشد . بیماری و صدمات جدی توسط بیمارستان دولتی رسیدگی می شود که تا محوطه دانشگاه و نیز ساحل دانشگاه 2 دقیقه فاصله دارد.
تمامی شرکت کنندگان در دوره ها، تحت پوشش بیمه قرار دارند که مبلغ آن قبلا جزو هزینه های دوره در نظر گرفته شده است.

 


 

مراکز بهداشت و درمان و سلامت قبرس به دو بخش مراکز دولتی و خصوصی تقسیم میشود : مراکز دولتی آن که در داخل کمپ دانشگاه واقع شده اند دارای خدماتی کاملا رایگان برای دانشجویان،اساتید و کارکنان و کادر دانشگاه میباشد.

کمپ دانشگاه مجهز به یک کلینیک پیشرفته پزشکی میباشد که بصورت رایگان به دانشجویان خدمات پزشکی و دندانپزشکی ارائه میکند و در صورت نیاز بیمار را به بیمارستان دولتی دانشگاه ارجاع میدهد.که خدمات درمانی را به صورت رایگان اراعه میدهد.

بطور کلی از اهداف مراکز سلامت دانشگاه محافظت از سلامت جسمی و روانی دانشجویان وایجاد آسودگی خاطر در مواقع بیماری میباشد.

از اهداف دیگر این مراکزانجام فعالیت های آموزشی و بهداشتی و سلامت از قبیل کنفرانس ها،سمینارها ،برگزاری کلاس های آموزشی و انجام چکاپ های پزشکی جهت حفظ و ارتقا سطح سلامتی دانشجویان میباشد.

اصول کار این مراکز بدین گونه است که پزشکان و کادر پزشکی با صبر و شکیبایی دقت و عملکرد بالا و توجه به بیماران در طول مدت درمان آنها را یاری میدهند.

ساعات کاری کلینیک داخل دانشگاه مطابق با ساعات کاری دانشگاه میباشد ولی بیمارستان شبانه روزی و 24 ساعته در حال خدمات رسانی به دانجویان و عموم است.

افراد دانشجو میتوانند با ارائه مدرکی که هویت آنها را معرفی کند از مزایای این مراکز بهره مند شوند.

فهرست