اقامت در قبرس

شرایط اخذ ویزا برای دانشجویان و متقاضیان تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

برای مسافرت به قبرس شما نیاز به اخذ ویزا در ایران ندارید. در حقیقت شما از طریق ترکیه وارد قبرس شمالی خواهید شد ودر مرحله اول با نشان دادن پرینت برگه پذیرش، مامورین مهاجرت برای شما یک ویزای توریستی ۱ تا ۳ ماهه در پاسپورت شما منظور خواهند کرد. پس از طی مراحل ثبت نام در دانشگاه و گرفتن یک گواهی مبنی بر اینکه شما دانشجوی دانشگاه مدیترانه شرقی هستید و نامه اسکان شما در قبرس که توسط خوابگاه یا محلی که در آن ساکن خواهید شد و پس از آزمایش پزشکی همه این مدارک را در روزهای خاصی که ماموران اداره مهاجرت به دانشگاه می آیند تحویل داده و در پاسپورت شما بسته به میزان دلخواه شما بین یک تا دو سال اقامت دانشجوئی قبرس درج خواهد شد

قابل توجه تمامی دانشجویان، به اطلاعیه بسیار مهم زیر در خصوص اخذ و یا تمدید اقامت دانشجویی بدقت توجه نمایید و مراحل زیر را بترتیب انجام دهید:
۱. به این صفحه اینترنتی مراجعه نمایید: www.icisleri.gov.ct.tr
۲. ابتدا در قسمت Online İşlemler گزینه Öğrenci İzinleri را انتخاب نمایید. با انتخاب این قسمت، می توانید در سامانه ثبت نام نمایید.
الف: اگر بار اول است که در سامانه ثبت نام می نمایید گزینه Yeni Kayıtرا انتخاب کنید و اطلاعات خود نظیر نام و‌نام خانوادگی و آدرس ایمیل را وارد کنید. نام کاربری و گذرواژه برای شما ایمیل خواهد شد و یا از طریق پیامک به تلفن شما ارسال می گردد.
ب: در صورتیکه قبلا در سامانه ثبت نام کرده اید، گزینه Giriş را انتخاب کرده و با استفاده از نام کاربری و گذرواژه خود وارد سامانه شوید.
زمانیکه وارد سامانه شدید، مراحل زیر را انجام دهید:
۱. شماره ثبت نام دانشجو خارجی Yabancı Kayıt Numarası را دریافت نمایید.این شماره در تمامی ادارات دولتی استفاده خواهد شد در نتیجه در حفظ آن کوشا باشید. این شماره را در جایی یادداشت نمایید.
۲. در صورتیکه آزمایش سلامت خود را انجام داده و نتیجه آن را کسب کرده اید، هزینه اقامت دانشجویی را بصورت آنلاین پرداخت نمایید.
پس از انجام تمامی مراحل بالا، سامانه بشما اطلاع می رساند که چه زمانی اقامت دانشجویی شما حاضر است. پس از آن به اداره آموزش دانشگاه خود مراجعه نمایید و اجازه اقامت دانشجویی خود را دریافت نمایید.

نحوه اخذ نتیجه آزمایش سلامت:
در صورتیکه نتیجه آزمایش سلامت معتبری ندارید، در سامانه گزینه Geçerli Bir Sağlık Raporum Yok را انتخاب نمایید و سپس مراحل زیر را انجام دهید:
الف. از طریق سامانه، هزینه انجام آزمایش سلامت را بصورت آنلاین پرداخت نمایید.
ب. آزمایش سلامت خود را در آزمایشگاهی که سامانه به شما معرفی می کند، انجام دهید.
ج. بعد از اخذ جواب آزمایش خود، در سامانه گزینه Geçerli Bir Sağlık Raporum Var را انتخاب کنید.

نکات بسیار مهم:
انجام مراحل بالا در سامانه قبل از اتمام مدت قانونی ویزا که در پاسپورت شما بمحض ورود به مرز مشخص شده است، بسیار الزامی است. افرادیکه اقامت دانشجویی خود را بموقع انجام ندهند مشمول جریمه اقامت غیر قانونی بابت هر روز اضافه خواهند شد.

دانشجویان غیر بومی بایستی هر سال آزمایش سلامت خود را تجدید نمایند.

کلیه این مراحل بسیار ساده بوده و دوستان ما در این مراحل شما را راهنمائی خواهند کرد.

ویزای دانشجویی قبرس نیازی به گواهی تمکن مالی و … ندارد

اخذ اقامت قبرس برای والدین، فرزندان و همسر دانشجویان و متقاضیان تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

والدین همسر و فرزندان دانشجویان دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس با توجه به ویزای دانشجوئی که دانشجو دریافت می کند می توانند از طریق اداره مهاجرت در قبرس اقدام نموده و پس از پرداخت مالیات ویزا برای آنان صادر می شود که می توانند در قبرس اقامت داشته باشند

ویزای  قبرس نیازی به گواهی تمکن مالی و … دارد

 

اقامت خانواده در قبرس

کلیه دانشجویانی که برای تحصیل وارد قبرس شوند و اقامت دانشجویی داشته باشند، قادر به اخذ اقامت برای اقوام درجه یک خود شامل (پدر، مادر، همسر و فرزند) بعنوان اقامت همراه می باشند. پس از طی مراحل اخذ اقامت دانشجویی، امکان اقدام برای اقامت همراهان از طریق اداره مهاجرت فراهم خواهد آمد.
کلیه افراد بالاتر از ۶۰ سال نیازی به اخذ اقامت در قبرس نداشته و می توانند به صورت آزاد اقامت داشته باشند

کلیه افرادی که صاحب خانه در قبرس باشند اجازه اقامت خود و خانواده را خواهند داشت.

فهرست