افتتاح حساب بانکی در قبرس

کلیه دانشجویان دانشگاههای قبرس شمالی می توانند پس از ثبت نام در دانشگاه از دایره آموزش دانشگاه (رجیستر آفیس) درخواست گواهی اشتغال به تحصیل (Student Certificate) نمایند. پس از آن با در دست داشتن یک نسخه از اجاره نامه یا گواهی اسکان در خوابگاه ( توسط مدیر خوابگاه در دفتر خوابگاه یا شخصی که منزل را به شما اجاره داده است صادر می شود و باید از آنها در هنگام عقد قرارداد بخواهید) و پاسپورت دانشجو به بانک مراجعه نموده و درخواست افتتاح حساب بانکی و عابر بانک می نمائید.

bank11

معمولا دانشجویان دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس با مراجعه به بانک کار (ایش بانک) حساب بانکی خود را در آن افتتاح می کنند. باید در ابتدا مبلغی را برای افتتاح حساب در بانک سپرده گذاری نمائید (تقریبا ۱۰۰ لیر) و پس از ۱۵ روز (طبق گفته بانک) کارت عابر بانک شما آماده است. معمولا حساب افتتاح شده در این بانک به دو صورت دلاری و لیر ترکیه است که شما می توانید هر دو ارز رایج را سپرده گذاری یا برداشت کنید. عابر بانک به حساب لیر شما متصل است و نمی توانید از طریق عابر بانک از حساب دلار خود برای خرید استفاده کنید. باید اول دلار را به لیر تبدیل نموده و پس از شارژ حساب لیر، ازآن خرید کنید.

عابر بانکها معمولا بصورت لیر پرداخت می کنند ولی برخی عابر بانکها دارای علامت دلار و یورو و … نیز هستند که نشان دهنده این است که شما از طریق کارتتان می توانید از آنها دلار هم برداشت کنید. در غیر اینصورت باید از طریق عابر بانک موجودی دلار خود را به لیر تبدیل نموده و سپس لیر برداشت کنید. همچنین بعد از دریافت عابر بانک براحتی می توانید درخواست پسورد اینترنتی کنید که بسیاری از تراکنشهای مالی را از طریق سایت ایش بانک و اینترنت نظیر پرداخت و تبدیل ارز و انتقال به حسابهای دیگران و … انجام دهید.

برای دانشجویانی که مایل به افتتاح کردیت کارت نیز هستند یک فرم قرمز رنگ در بانک وجود دارد که با پر کردن آن و بلوکه کردن حاقل ۴۰۰ دلار در حسابتان می توانید کردیت کارت با اجازه خرید ۵۰۰ لیر افتتاح کنید. بعد از پر کردن فرم و بلوک کردن پول در بانک، حدود یکماه بعد می توانید کردیت کارتتان را از بانک تحویل بگیرید.

فهرست