دانشگاه مدیترانه شرقی

 

دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)  در سال 1979 تاسیس شده است و قدیمی ترین دانشگاه دولتی در قبرس شمالی می باشد . این موسسه به صورت پویا و پیوسته در حال رشد بوده و دارای گرایش های مختلف بین المللی در مقاطع كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري می باشد.

این دانشگاه دارای بیش از 20000 دانشجو از 106 کشور مختلف جهان می باشد . اعضای  هیات علمی دانشگاه، شامل 1100 استاد از 35 کشور مختلف جهان است که از تجربه تدریس بین المللی و سطح بالای آموزش برخوردار می باشند.

دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)، رشته های متعدد را منطبق با استاندارد های اروپا درمقطع لیسانس و نیز سطح تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد. در 95 رشته کارشناسی ،77 رشته کارشناسی ارشد و دکتری، در 11 دانشکده و 5 مدرسه ارائه می شود .

رشته های ارائه شده از سوي دانشگاه مدیترانه شرقی دارای مجوز های رسمی از سازمان های مستقل و مطرحی هم چون ABET, AACSB, UK NARIC , TEDQUAL, ASIIN, EDEXEL, FIBAA, AQAS, MIAK, HEB, HEPAACB می باشند.

دانشگاه مدیترانه شرقی، مرکز فعالیت های علمی، فرهنگی و آموزشی قبرس شمالی می باشد که در سطح بین المللی شناخته شده و جایگاه قابل توجهی را در جهان به خود اختصاص داده است