لفگوشا (نیکوزیا)

لفگوشا پایتخت و بزرگترین شهر قبرس شمالی که برجسته ترین خصوصیتش آرامش آن است
بطوریکه این شهر جمعیتی حدود 73000 نفر دارد . اقامتگاهی است برای مراکز کار دولتی و نمایندگان خارجی و همچنین مکانی برای اداره های ماموریتی اروپا و ملل متحد .

گازیماگوسا (فاماگوستا)

سرزمینی است با سواحل شنی و شهری رومانتیک با سبک شرقی . ساحل شرقی خلیج گازیماگوسا یکی از سواحل بسیار زیبا و بزرگ فاماگوستا است که دارای امکانات فوق العاده پاکیزه و حمام های تمیز می باشد . این شهر بندری با وجود شنهای طلایی که در منطقه گسترده شده ، مکان خارق العاده ای است برای تعطیلات تابستانی .

گیرنه

شهر خلیجی و سحرآمیز گیرنه در پشت تپه های جنگلی قرار دارد. نوار بلند ساحل شمالی و با سرازیری جنگلی و قله های سنگی در پشت کوههای بشپارماک (پنج انگشتی) واقع شده است . سواحل شنی و صخره ای که در ساحل و همچنین در شهر خلیجی و سحرآمیز گیرنه کشف شده اند مرکز تمام زیبایی های قابل تفکر می باشد.

گوزل یورت

شهر گوزل یورت در ترکیه به معنی “شهر زیبا” به خاطرمرکبات معطر و بازارهای تازه ای که محصولات محلی را می فروشند شکل گرفت. این شهر که در غرب قبرس شمالی واقع شده و چون توریستی نیست می توان در فضای زیبایش به آرامشی شگفت انگیز رسید .

ایسکله

ایسکله چشم اندازی تماشایی و دست نخورده است که لاک پشتها در آنجا زیست می کنند و خیال و رویا در آنجا شکل می گیرد. این منطقه دارای هر منظره عجیب و بی نهایت زیبایی است با دهکده های باستانی ، قصر سلطنتی ، مقبره و خرابه هایی که بیانگر عهد باشکوه قدیم است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست